Новини компанії ПікАрт

В Івано-Франківську відкрили пам’ятник Степанові Бандері

Компанія ПікАрт здійснила відлив пам’ятника провідника ОУН Степанові Бандері, відкритого та освяченого в Івано-Франківську 1 січня 2009 року. Автором і архітектором комплексу є Ярослав Дорошенко, скульптор – Микола Посікіра.
Не зважаючи на мороз того дня, багато тисяч патріотів прийшли на урочистості, що проходили в центрі Івано-Франківська. Відкриття пам’ятника відбулося саме на перший день нового року, так як 1 січня виповнилося сторіччя з дня народження визначного діяча національно-визвольного руху України. На площі зібралося від 5 до 10 тисяч (за різними джерелами) патріотів з багатьох областей України.

Розпочалася урочиста частина на Вічевому майдані, опісля всі перейшли до самого пам’ятника на Європейської площі. Привітали присутніх під час віча народний депутат України Іван Заєць, член Української Народної Партії, міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, онук ватажка ОУН Степан Бандера та інші державні службовці та представники громадськості.  

 

 

Довідка

Лідер українських націоналістів Степан Андрійович Бандера (нар. 1 січня 1909 р.) був керівником ОУН (б) (Організація українських націоналістів), у яку вступив у 1929 р. Належав з 1931 р. до Краєвої Екзекутиви ОУН Західної України, а референтом пропаганди і заступником Краєвого Провідника з червня 1932 р. З 1940 р. призначався на різні керівні посади в ОУН. Українські націоналісти під проводом Степана Бандери у червні 1941 року разом з німецькими військами увійшли до Львова. А вже 30 червня того ж року нацистський уряд Бандеру заарештував за спроби проголошення у Львові всупереч фашистським планам колонізації України незалежної Української держави його послідовниками на чолі із Стецьком. По завершенні Другої світової війни Бандера мешкав у Західній Німеччині, продовжував там очолювати УПА, співпрацюючи з спецслужбами Великобританії. У 1959 році в Мюнхені Бандеру вбив за завданням КДБ Богдан Сташинський, який втік згодом до Західного Берліна. Це встановило слідство Федерального Конституційного Суду Німеччини в Карлсруе.