Пам’ятну таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча відкрито у Майданеку (Польща).
У Польщі в люблінському музеї Майданек 25 березня в 65-ї річчя смерті вшановували пам’ять блаженного отця Омеляна Ковча, покровителя греко-католицьких священників, з нагоди чого було проведено урочисті заходи.
За усіх мучеників Майданеку міжконфесійну молитву провели Архієпископ Люблінський Юзеф Жицінський та Митрополит Перемисько-Варшавський Кир Іван Мартиняк, котрі прийшли віддати шану Блаженного отця Омеляна.
Відділенням литва «Пікарту» було виготовлено для обеліску меморіальну таблицю із посланням до рідних отця Омеляна: «…Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей», відкриття якої стало важливою миттю заходу. Віце-міністр Культури і Національної Спадщини Польщі Пьотр Жуховскі та Віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник урочисто відкрили спільно обеліск. Відтак всі бажаючі переглянули показ про українського священика Омеляна Ковча і відвідали відкритий на місці концтабору часів ІІ Світової війни музей.
Прийняли участь у вшануванні пам’яті священномученика з України українські та польські паломники, Віцевоєвода Любліна Генрика Стройновска, речник Президента Польщі Малгожата Залуська, Надзвичайний Посол України у Польщі Олександр Моцик, державні службовці Волинської та Львівської областей, студенти Українського католицького університету, сенат католицького університету Любліна та інші офіційні особи.
Також урочисто передали табірну землю з місця трагічної загибелі отця Ковча 15-ти екзархатам та єпархіям греко-католицької церкви України. Вона опиниться у таких парафіях, як Львів, Дрогобич, Стрий, Тернопіль, Київ, а теж в Криму, Одесі та Білорусі.
20 серпня 1884 року в Космачі Косівського району в сім’і Григорія Ковча (1861 року народження) та Марії урожденої Яскевіч-Волфельд (1891 року народження) народився син Омелян. Більше 20 років був священиком перемишлянської, що недалеко від Львова, парафії. За рятування людської гідності гітлерівці його спочатку ув’язнили у львівській тюрмі на вулиці Лонцького, після чого перевезли в Майданек в концтабір. Отець сприймав як Божий дар своє перебування в концентраційному таборі. Пишучи листи родині, отець наголошував, щоб ті не просили його звільнити, тому що він зобов’язаний підтримувати інших в’язнів. Там він і загинув 25 березня 1944 року. Єврейська рада України надала звання «Праведника України» Омеляну Ковчу. Іван Павло ІІ у Львові 2001 року проголосив священномученика Омеляна Ковча блаженним. Синод УГКЦ восени 2008 року проголосив його Покровителем душпастирів УГКЦ.