Новини компанії ПікАрт

Пам’ятник Ігнацу Рошковичу відкрито на набережній в Ужгороді

На набережній Ужгорода відкрито пам’ятник, що став містком між історією і культурою Закарпаття та Угорщини початку ХХ століття. Саме таку характеристику отримав новий пам’ятник Ігнацу (Гнату) Рошковичу під час відкриття з вуст консула Угорщини Йожефа Бачкаі.

На відкритті були присутні представники влади міста, мистецтвознавці, художники, історики. Майже кожен зауважив те, що постать Гната Рошковича незаслужено забута і безперечно варта увічнення в бронзі на набережній, що колись носила його ім’я. Скульптура, що зображає художника з мольбертом у повний ріст є результатом творчості молодого ужгородського скульптора Михайла Колодка, майстерня котрого, до речі, за дивним збігом обставин знаходиться в будинку на Капітульній 14, де колись жив Ігнацій Рошкович.

З ініціативою створення пам’ятника до Михайла Колодка звернувся підприємець Іван Волошин. Загальним задумом мецената є подарувати такий самий пам’ятник-близнюк Будапешту, в храмах якого Рошкович виконав знамениті сакральні розписи.

Йожеф Бачкаі повідомив про готовність Будапешту прийняти скульптуру і встановити її на березі Дунаю, подібно до того як скульптура встановлена в Ужгороді. Лише зображення картини, котру “малює” Рошкович буде іншим. В Ужгороді це панорама Театральної площі з обрисама мосту, котрий там стояв на початку століття. в Будапешті ж на бронзовій картині будуть зображені береги Дунаю з обрисами міста. Примірник для Будапешту вже відлитий і чекає лише остаточної версії картини.

Скульптор Михайло Колодко. Бронзове литво: “ПікАрт”